Pre médiá

Hľadáte kontakt našej spoločnosti pre média alebo dôležitú informáciu z tlačovej správy? Ste na správnom mieste.

Viac ako dve tretiny ľudí na Slovensku už môže využívať výhody 5G siete od O2

pdf
Tlačová správa

Stiahnuť ako PDF súbor

23  |  October  |  2023
Bratislava

V Bratislave, 23. 10. 2023

O2 napreduje v sprístupňovaní 5G signálu pre svojich zákazníkov, ktorý bol ku koncu septembra dostupný už pre 69,3% ľudí na Slovensku.Od začiatku roka operátor pokryl 782 nových lokalít. Celkovo je tak 5G sieť od O2 dostupná už v 972 lokalitách miest a obcí Slovenska.

Každý mesiac narastá aj počet zákazníkov s vhodným 5G zariadením, s ktorým si môžu zákazníci naplno užiť výhody najmodernejšej 5G siete. V septembri predstavoval podiel takýchto zariadení v sieti O2 už vyše 21%.

„Rozvoj siete je pre nás v O2 prioritou. V poslednom období sme sa zamerali nielen na výstavbu nových vysielačov, ale aj na zahustenie, nastavenie a vyladenie už postavenej siete. To všetko s cieľom priniesť zákazníkom tú najlepšiu skúsenosť s našou vynovenou sieťou. Ešte výraznejší rozvoj našich sietí očakávame od projektu zdieľania siete s naším partnerom, ktorý sme ohlásili v lete tohto roka,“ uviedol Slavomír Pšenák, technologický riaditeľ O2.


Pre využívanie 5G siete sa zákazník musí nachádzať v lokalite, v ktorej je dostupné pokrytie 5G sieťou. Zároveň platí, že k sieti sa môže zákazník pripojiť iba na zariadeniach, ktoré ju podporujú. V prípade, ak zákazník potrebuje pomoc s výberom alebo nastavením správneho telefónu, môže navštíviť ktorúkoľvek z O2 Predajní, kde mu konzultanti O2 radi poradia.

Všetky potrebné informácie o sieti 5G, ako aj zoznam podporovaných zariadení či mapu pokrytia sieťami O2, nájdu zákazníci na stránkewww.o2.sk/5G