Pre médiá

Hľadáte kontakt našej spoločnosti pre média alebo dôležitú informáciu z tlačovej správy? Ste na správnom mieste.

Optický internet od O2 sa nestratí ani vo veľkej domácnosti, riešenie od O2 pokryje aj viacpodlažné domy

pdf
Tlačová správa

Stiahnuť ako PDF súbor

6  |  February  |  2024
Bratislava

· Optický internet je aktuálne najlepšia dostupná technológia pre najnáročnejších zákazníkov. Najvyšší program od O2 ponúka neobmedzený internet s rýchlosťou až 1000/300 Mbps.

· Operátor ponúka zákazníkom za bezkonkurenčnú cenu 1,5 eur mesačne Wi-Fi Extender Zyxel WX3100, čo je zariadenie, ktoré rozšíri WiFi signál do každého kúta domácnosti.

· Zákazník môže získať ku všetkým balíčkom internetu vylepšenú O2 TV so zľavou 50 % až na 2 roky.

V Bratislave, 6. februára 2024

Optický internet je momentálne najlepšia dostupná technológia – s najspoľahlivejším, najrýchlejším a v každom ohľade najlepším pripojením, aké môže zákazník získať. Optické vlákno je odolné voči poveternostným vplyvom, a preto kvalita internetu nepodlieha výkyvom počasia. Najvyšší program od O2 pre najnáročnejších zákazníkov ponúka neobmedzený internet s rýchlosťou až 1000/300 Mbps, vďaka čomu je sťahovanie filmu alebo načítavanie web stránok skutočne bezstarostné.

„V O2 chceme zákazníkom poskytovať tie najlepšie služby na najkvalitnejšej a najdostupnejšej sieťovej infraštruktúre. Kým v mobilnom segmente máme pre zákazníkov špičkové pokrytie našej 5G siete, vo fixnom sa teraz naplno púšťame aj do poskytovania internetového pripojenia domácnostiam prostredníctvom optiky. Optické pripojenie patrí momentálne medzi najlepšie riešenie spomedzi všetkých druhov internetu pre domácnosti z hľadiska spoľahlivosti, rýchlosti, a tiež hodnoty za peniaze. Samozrejme, v lokalitách, kde nie je optika zatiaľ dostupná, ponúkame zákazníkom najlepšiu možnú technológiu v podobe 5G internetu šíreného vzduchom,“ povedal Milan Morávek, riaditeľ komerčného úseku v O2.


Optický internet sa inštaluje zákazníkom cez kábel. Ak zákazník doma nemá zriadený koncový bod optického internetu, jeho bezplatnú inštaláciu zabezpečí technik po telefonickej dohode. O2 navyše ponúka túto službu zákazníkom bez viazanosti. S viazanosťou u iného operátora dokáže zákazníkom pomôcť tak, že preplatí zmluvnú pokutu až do výšky 120€.

O2 Internet optikou si vie zákazník rýchlo a pohodlne objednať na webovej stránke operátora alebo fyzicky v ktorejkoľvek O2 predajni. Následne si zákazník zvolí, či si chce Wi-Fi router vyzdvihnúť v O2 predajni, alebo si ho nechá doručiť kuriérom domov. Súčasne sa zákazníkovi ozve technik, s ktorým si zákazník dohodne dátum a čas inštalácie zariadenia. Na záver si zákazník pripojí Wi-Fi router podľa prehľadného návodu a optický internet bude pripravený na používanie.

Extender na zosilnenie WiFi

Zákazníci okrem najlepšej technológie a stabilného pripojenia vyžadujú aj spoľahlivé pokrytie celej domácnosti – od vstupnej chodby, cez obývačku až po spálňu. O2 preto dlhodobo ponúka Wi-Fi6 MESH extendre, čo sú zariadenia, ktoré rozšíria WiFi signál do každého kúta domácnosti. Je to ideálne riešenie pre viacpodlažné domy, byty s rozlohou viac ako 70 m2, a tiež pre dvory alebo terasy. Wi-Fi Extender Zyxel WX3100 operátor ponúka za bezkonkurenčnú cenu len 1,5 eur mesačne na 48 mesiacov. Extendre fungujú na všetky druhy internetu – či už má zákazník doma internet optikou alebo internet vzduchom, a sú plne kompatibilné s výkonným O2 Wi-Fi routerom Zyxel. Zariadenia majú navyše jednoduchú inštaláciu a vytvárajú inteligentnú MASH sieť v celej domácnosti.

Vylepšená O2 TV so zľavou 50 %

Zákazník môže získať k programom O2 Internet optikou ako aj O2 Internet vzduchom zľavu na vylepšenú O2 TV vo výške 50 % až na dva roky. O2 TV ponúka 75+ TV staníc, ktoré môže zákazník sledovať na štyroch zariadeniach súčasne. Výrazným zlepšením prešiel za posledné obdobie aj samotný design televízie a sprehľadnilo sa tiež rozdelenie sekcií, čo uľahčuje zákazníkom používanie televízie. Nechýba ani 7-dňový archív vysielania, zoradenie všetkých odvysielaných filmov a seriálov do žánrov podľa hodnotenia z filmových databáz, obrazové náhľady počas pretáčania, či možnosť nastavenia obľúbených TV staníc, ktoré bude mať užívateľ vždy po ruke.

Všetky potrebné informácie o aktuálnom portfóliu internetov na doma nájdu zákazníci TU.