Pre médiá

Hľadáte kontakt našej spoločnosti pre média alebo dôležitú informáciu z tlačovej správy? Ste na správnom mieste.

O2 medziročne takmer zdvojnásobilo pokrytie 5G sieťou

pdf
Tlačová správa

Stiahnuť ako PDF súbor

16  |  January  |  2024
Bratislava

O2 významne napreduje v sprístupňovaní 5G signálu pre svojich zákazníkov, ktorý bol ku koncu decembra 2023 dostupný už pre 70,1 % ľudí na Slovensku.

Pre porovnanie, koncom decembra 2022 bola 5G sieť dostupná pre 37 % obyvateľov Slovenska.

▪ Od začiatku roka 2023 operátor pokryl 819 nových miest a obcí, a celkovo je 5G sieť od O2 dostupná už v 1009 lokalitách Slovenska.

V Bratislave, 17. január 2024

„Rok 2023 bol v O2 nepochybne aj o budovaní najmodernejšej 5G siete. V priebehu roka sa nám podarilo pokryť viac ako 800 nových lokalít a zvýšiť pokrytie z 37 % až na viac ako 70 % populácie na Slovensku. Aj v roku 2024 sa zameriame na skvalitňovanie našej sieťovej infraštruktúry. Spolu s ohláseným vypínaním zastaralej 3G technológie modernizujeme našu najrýchlejšiu sieť, a zároveň budeme postupne prinášať signál vysokorýchlostného pripojenia aj do oblastí, kde doteraz chýbal,“ uviedol Slavomír Pšenák, technologický riaditeľ O2.

O2 nielenže výrazne rozširuje pokrytie 5G siete, ale je aj uprostred modernizácie celej sieťovej infraštruktúry, čo zákazníci pociťujú hlavne na kvalite pripojenia. Tento proces spolu s ohláseným vypnutím zastaralej 3G siete, využitím uvoľnených frekvencií a plánovaným zdieľaním infraštruktúry s partnerským operátorom vytvára podmienky pre vybudovanie najmodernejšej mobilnej siete od O2.

Výhody 5G siete sú nesporné vo všetkých aspektoch – či už ide o volania, alebo stabilné a rýchle dátové pripojenie. Práve preto O2 neustále investuje do rozvoja 5G pokrytia. Prechod na vyššiu rýchlosť znamená pre zákazníka ešte lepší užívateľský zážitok z dátovania, telefonovania, počúvania hudby či sledovania filmov a videí. Najnovšie technológie totiž umožňujú rýchlejšie načítavanie webových stránok či mobilných aplikácií, a tiež kvalitnejší zvuk počas telefonovania.

Pre využívanie 5G siete sa zákazník musí nachádzať v lokalite, v ktorej je dostupné pokrytie 5G sieťou. Zároveň platí, že k sieti sa môže zákazník pripojiť iba na zariadeniach, ktoré ju podporujú. Zo štatistík však vidno, že každý mesiac narastá počet zákazníkov s vhodným 5G zariadením, s ktorým si môžu naplno užiť výhody 5G siete. V decembri 2023 predstavoval podiel týchto zariadení v O2 sieti 24,3 %, pričom v decembri 2022 to bolo 14,6 %. Ak zákazník potrebuje pomoc s výberom alebo nastavením správneho telefónu, môže navštíviť ktorúkoľvek z O2 predajní, kde mu konzultanti O2 ochotne poradia.

Všetky potrebné informácie o 5G sieti nájdu zákazníci na stránke www.o2.sk/5G.