Pre médiá

Hľadáte kontakt našej spoločnosti pre média alebo dôležitú informáciu z tlačovej správy? Ste na správnom mieste.

O2 končí s predajom svojej eKasy, odštartovalo spoluprácu s dodávateľom FiskalPRO. Zákazníkov už migruje na nové riešenie

pdf
Tlačová správa

Stiahnuť ako PDF súbor

27  |  August  |  2021
Bratislava

V Bratislave, 27. 8. 2021

O2 ukončuje v auguste ponuku svojho riešenia elektronickej online pokladnice O2 eKasa. Svojich zákazníkov presúva na overené a funkčné riešenie s novým partnerom FiskalPRO. K tomuto kroku O2 pristúpilo po neštandardnom postupe jedného zo subdodávateľov pôvodného produktu O2 eKasa.

Službu online registračnej pokladnice O2 eKasa využívalo k polovici augusta približne 4 tisíc zákazníkov. Po tom ako sa vyskytli technické obmedzenia pôvodného riešenia, začalo O2 pripravovať prechod na nové riešenie s partnerom FiskalPRO. Svojich zákazníkov informuje viacerými kanálmi a postupne ich migruje na nové riešenie.

„Pôvodný produkt O2 eKasa už naďalej nebudeme mať v ponuke. Zákazníkom, ktorí ho využívajú, pomáhame s migráciou k novému dohodnutému dodávateľovi online registračných pokladníc tak, aby zmenu pocítili čo najmenej. Zároveň sme zákazníkom odpustili mesačný poplatok spojený so službou O2 eKasa,“ uviedol Tomáš Masár, riaditeľ stratégie a obchodných príležitostí O2.

V súlade s ohlásenými krokmi O2 príde už v najbližších dňoch k začatiu formálneho procesu vo vzťahu k udelenej certifikácii, ktorého výsledkom bude zánik certifikácie pôvodného systému O2 eKasa.

Ako ďalej Tomáš Masár dodal: „Vzniknutú situáciu pravidelne konzultujeme s finančnou správou a informujeme jej zástupcov o našom postupe. Zároveň zákazníkov upozorňujeme, že s ohľadom na plánovaný zánik certifikácie pôvodného riešenia je ich migrácia na nové riešenie nevyhnutná v čo najkratšom čase.“

Ponuka pre podnikateľov s partnerom FiskalPRO

O2 pri samotnej migrácii zákazníkom ponúka overené riešenie s renomovaným partnerom FiskalPRO. Objednať si ho môžu aj noví zákazníci, ktorí majú na výber z dvoch riešení za podobných podmienok ako to bolo pri pôvodnej ponuke O2 eKasa. Ide o stolové riešenie FiskalPRO O2 4G a kompaktné mobilné zariadenie FiskalPRO O2 N3. Všetky informácie o novom riešení a o tom ako postupovať nájdu zákazníci na webe https://www.o2.sk/ponuka/biznis-riesenia/o2-ekasa.