Pre médiá

Hľadáte kontakt našej spoločnosti pre média alebo dôležitú informáciu z tlačovej správy? Ste na správnom mieste.

O2 internet šírený vzduchom bude ešte rýchlejší vďaka modernejšej 5G sieti. Operátor prináša nové portfólio s O2 TV na 2 roky s 50 % zľavou

pdf
Tlačová správa

Stiahnuť ako PDF súbor

6  |  February  |  2024
Bratislava

· Počas najbližších dvoch rokov O2 pokryje 5G sieťou takmer celé Slovensko. Na modernizáciu siete bude naviazaný proces výmeny antén, ktoré budú po novom podporovať práve najvýkonnejší 5G signál.

· Operátor predstavil novú ponuku, ktorá pozostáva z troch hlavných programov, ktoré majú neobmedzený objem dát, až dvojnásobnú maximálnu rýchlosť oproti dnešnému portfóliu, a splátka za anténu sa po novom oddelí od mesačného poplatku za program, vďaka čomu zákazník po 48 mesiacoch platí len mesačný poplatok.

· Zákazník môže získať ku všetkým balíčkom internetu vylepšenú O2 TV so zľavou 50 % až na 2 roky.

V Bratislave, 6. februára 2024

Moderná O2 sieť prináša užívateľom množstvo výhod v podobe vyššej rýchlosti a stabilného pripojenia. V tých oblastiach Slovenska, kde optické pripojenie nie je dostupné, má operátor pre zákazníkov O2 Internet vzduchom cez vonkajšiu 5G anténu. Zákazník tak dostane najlepšiu možnú technológiu v danej lokalite vďaka 5G sieti primárne na frekvencii 3,5-3,7 GHz, ktorá poskytuje vysoko rýchlostné a stabilné pripojenie s neobmedzenými dátami. Počas najbližších dvoch rokov operátor pokryje 5G sieťou takmer celé Slovensko. Na modernizáciu siete bude naviazaný proces výmeny antén, ktoré budú po novom podporovať práve 5G signál. Aj z tohto dôvodu operátor pristúpil k úprave portfólia O2 Internet vzduchom, ktoré prináša viaceré významné zlepšenia.

Nová ponuka O2 Internet vzduchom pozostáva z troch hlavných programov, ktoré majú neobmedzený objem dát, až dvojnásobnú maximálnu rýchlosť oproti dnešnému portfóliu, a splátka za anténu sa po novom oddelí od mesačného poplatku za program, vďaka čomu zákazník po 48 mesiacoch platí len mesačný poplatok.


Ďalšou novinkou je, že po prvýkrát má operátor program s vnútornou anténou s názvom Praktický. Ide o vhodnú alternatívu pre zákazníkov, ktorí nemôžu vŕtať do fasády alebo sú v podnájmoch. Oproti aktuálnej ponuke získa zákazník až dvojnásobný objem dát a pri optimálnych podmienkach vie dosiahnuť priemernú rýchlosť okolo 300 Mbps. Rýchlosť významne ovplyvňuje správne umiestnenie vnútornej antény, a preto treba nájsť pre ňu čo najlepšie miesto v domácnosti.


Najnižší program s názvom Biely ostáva v ponuke s ešte nižšou cenou.


Extender za bezkonkurenčnú cenu

Zákazníci okrem najlepšej technológie a stabilného pripojenia vyžadujú aj spoľahlivé pokrytie celej domácnosti – od vstupnej chodby, cez obývačku až po spálňu. O2 preto dlhodobo ponúka Wi-Fi6 MESH extendre, čo sú zariadenia, ktoré rozšíria WiFi signál do každého kúta domácnosti. Je to ideálne riešenie pre viacpodlažné domy, byty s rozlohou viac ako 70 m2, a tiež pre dvory alebo terasy. Wi-Fi Extender Zyxel WX3100 operátor ponúka za bezkonkurenčnú cenu len 1,5 eur mesačne na 48 mesiacov. Extendre fungujú na všetky druhy internetu – či už má zákazník doma internet optikou alebo internet vzduchom, a sú plne kompatibilné s výkonným O2 Wi-Fi routerom Zyxel. Zariadenia majú navyše jednoduchú inštaláciu a vytvárajú inteligentnú MASH sieť v celej domácnosti.

Vylepšená O2 TV so zľavou 50 %

Zákazník môže získať k programom O2 Internet optikou ako aj O2 Internet vzduchom zľavu na vylepšenú O2 TV vo výške 50 % až na dva roky. O2 TV ponúka 75+ TV staníc, ktoré môže zákazník sledovať na štyroch zariadeniach súčasne. Výrazným zlepšením prešiel za posledné obdobie aj samotný design televízie a sprehľadnilo sa tiež rozdelenie sekcií, čo uľahčuje zákazníkom používanie televízie. Nechýba ani 7-dňový archív vysielania, zoradenie všetkých odvysielaných filmov a seriálov do žánrov podľa hodnotenia z filmových databáz, obrazové náhľady počas pretáčania, či možnosť nastavenia obľúbených TV staníc, ktoré bude mať užívateľ vždy po ruke.

Všetky potrebné informácie o aktuálnom portfóliu internetov na doma nájdu zákazníci TU.