Pre médiá

Hľadáte kontakt našej spoločnosti pre média alebo dôležitú informáciu z tlačovej správy? Ste na správnom mieste.

5G sieť od O2 je dostupná už pre 52,5 % obyvateľov Slovenska

pdf
Tlačová správa

Stiahnuť ako PDF súbor

22  |  June  |  2023
Bratislava

O2 pokračuje v rozširovaní svojej 5G siete, ktorá bola k 15. júnu 2023 dostupná už pre 52,5% obyvateľov Slovenska. Od začiatku roka operátor pokryl 226 nových lokalít. Pokrytie 5G sieťou tak môžu aktuálne využívať obyvatelia a návštevníci 416 lokalít v mestách a obciach po celom území Slovenska. Každý mesiac narastá aj počet zákazníkov s vhodným 5G zariadením, s ktorým si môžu zákazníci naplno užiť výhody najmodernejšej 5G siete. V máji predstavoval podiel takýchto zariadení v sieti O2 už vyše 18%.

Snahou O2 je, aby si čo najviac zákazníkov užívalo výhody najmodernejšej 5G siete. Vďaka investíciám do rozvoja sietí a použitiu moderných technológií je naša 5G sieť dostupná už pre 52,5% Slovákov v 416 lokalitách naprieč celým Slovenskom. 5G sieť tak môžu v tomto období využívať aj návštevníci dovolenkových oblastí napr. v okolí Malej Domaši, Liptovskej Mary či Oravskej Priehrady. V O2 si zároveň zákazníci môžu kúpiť telefón za najvýhodnejšiu cenu a to kombináciou zliav a obľúbeného Výkupu telefónov, “ uviedol Milan Morávek, komerčný riaditeľ O2.

Všetky potrebné informácie o sieti 5G, ako aj zoznam podporovaných zariadení, či mapu pokrytia sieťami O2 nájdu zákazníci na stránke www.o2.sk/5G.