Viac o O2

O2 prišlo na trh vo februári 2007 ako tretí operátor. Od začiatku svojho pôsobenia prinášame revolučné riešenia, otvorenú komunikáciu a férovosť pre všetkých zákazníkov bez rozdielu. S jednoduchým portfóliom produktov sa snažíme systematicky meniť pravidlá mobilnej komunikácie. Hodnoty férovosti, jednoduchosti a transparentnosti sú hodnotami, ktoré by podľa nášho názoru mali presahovať aj oblasť podnikania, a preto sa ich snažíme presadzovať aj celospoločensky. Patríme medzi najobľúbenejších zamestnávateľov a angažujeme sa prostredníctvom Férovej Nadácie aj v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Pravidelne získavame ocenenie Operátor roka v nezávislej zákazníckej ankete.  Sme nositeľom certifikátu kvality QMS podľa normy ISO 9001, čo zaručuje vysokú  úroveň kvality poskytovaných služieb a ich neustále zlepšovanie. Poďme sa pozrieť bližšie na to, čo všetko O2 za tie roky prinieslo: 

O2 uvedením ponuky O2 Fér pre rezidenčných zákazníkov v septembri 2008 zmenilo od základu pravidlá mobilnej komunikácie na Slovensku. Výhodnosť O2 Fér spočíva najmä v neviazanosti služieb, prehľadnom cenníku a jednotnej cene za volania a SMS. Zároveň si zákazníci môžu program O2 Fér prispôsobovať vlastným potrebám prostredníctvom Extra balíčkov zostavených z minút, SMS/MMS a dát za výhodné ceny.

 

Spolu s novou ponukou O2 Fér priniesol operátor aj najširšiu ponuku mobilných telefónov. Týmto sa zrušila viazanosť, pretože kúpa telefónu nie je viazaná na využívanie služieb O2.

 

O2 tiež prinieslo ako jediné zákazníkom možnosť volať za domáce ceny zo Slovenska aj do všetkých štátov Európskej únie. Hovory a SMS zo Slovenska do všetkých mobilných a pevných sietí v týchto krajinách stoja rovnako, ako hovory a SMS do všetkých sietí v SR. Stačí využívať ponuku O2 Fér, O2 Paušál alebo O2 Moja Firma.

 

O2 jednoznačne prispelo k sprístupneniu automatickej prenositeľnosti čísla medzi všetkými tromi operátormi a výraznému skráteniu lehoty na prenos čísla do siete iného telekomunikačného operátora na dnešné 4 pracovné dni. O obľúbenosti služby svedčí fakt, že od jej spustenia si do siete O2 preniesli užívatelia spolu viac ako 705 tisíc telefónnych čísel a O2 v roku 2015 prekročilo hranicu 1,7 milióna zákazníkov.

 

Od roku 2010 ponúka O2 aj nový program pre živnostníkov a malé a stredné firmy - O2 Moja Firma. Zákazníci programu O2 Moja Firma zaplatia za volania a SMS/MMS správy do všetkých sietí na Slovensku a do všetkých krajín Európskej únie a internet maximálne 44 €.

 

O2 pokračuje v rozširovaní vlastnej 3G siete. Komerčný štart produktov na vlastnej 3G sieti prebehol v júni 2011. 3G sieť O2 aktuálne pokrýva takmer 70% populácie Slovenska.

 

O2 ako prvý operátor na Slovensku odštartoval v auguste 2012 prvú pilotnú komerčnú prevádzku najrýchlejšej LTE siete vo vybraných obciach západného Slovenska a začiatkom roka 2014 získalo O2 kľúčové frekvenčné spektrum pre 4G sieť. Už koncom roka 2014 pokrývalo vlastnou 4G sieťou vybrané časti Bratislavy a Košíc, pričom do konca roka 2015 pribudne v pokrytí ďalších 13 najväčších miest Slovenska.

 

O2 prináša svojim zákazníkom stále niečo navyše. Zákazníci majú možnosť užiť si množstvo skvelých výhod s Extra výhodami. Vybrať si môžu z úžasných ponúk z oblasti cestovania, gastronómie, vzdelávania, zábavy a športu, či vybavenia do domácnosti.

 

V apríli 2012 predstavil operátor nový program O2 Paušál s telefónom, bez viazanosti a rovnakou cenou volaní do všetkých sietí na Slovensku a do všetkých krajín Európskej únie. S týmto programom prinieslo O2 aj prvý skutočne neobmedzený paušál na volania a SMS na slovenskom trhu. Navyše s O2 Paušálom zákazníci môžu posielať SMS neobmedzene do všetkých sietí na Slovensku a nezaplatia nič navyše. Operátor tak opäť prináša produkt, ktorý reaguje na požiadavky zákazníkov. 

 

Od júna 2014 všetci zákazníci O2 telefonujú, posielajú správy a využívajú internet v Českej republike za rovnaké ceny ako na Slovensku. Slovenské ceny sú dostupné pre všetkých zákazníkov O2 automaticky bez nutnosti akejkoľvek aktivácie, alebo poplatku a tiež bez rozdielu u zákazníkov fakturovaných alebo predplatených služieb.

 

Zákazníci s programom O2 Paušál vo verzii Platina alebo Diamant, môžu od apríla 2015 venovať až 4 svojim blízkym nekonečné volania do všetkých sietí na Slovensku, v ČR a do celej EÚ. Bezplatný benefit môžu využívať všetci zákazníci s programom O2 Paušál. Nekonečné volania a SMS tak môžu mať už od 15 €.

 

O2 sprístupnilo všetkým svojim zákazníkom odchádzajúce roamingové volania v rámci Európskej únie za ceny ako na Slovensku. Ponuka platila pre zákazníkov všetkých programov automaticky bez nutnosti akejkoľvek aktivácie alebo poplatku od 1. júla do 31. augusta 2015.

 

O2 od júla 2015 sprístupnilo pre svojich zákazníkov najrýchlejšiu mobilnú sieť 4G v Českej republike. 4G v Česku môžu využívať všetci zákazníci O2, ktorí disponujú zariadením a SIM kartou, ktoré podporujú 4G.